Historie

Sbor byl založen již v padesátých letech jako mládežnický pěvecký sbor. Tehdy byl veden Jiljí Teringerem, Františkem Hofmanem a Hanou Anýžovou – Vackovou. S úspěchem se účastnil celostátních soutěží.

Po několikaleté odmlce byla tradice sboru obnovena v roce 1977 u příležitosti 480. výročí založení města Buštěhradu. Sbormistrem se stal prof. Karel Václav Vacek, po němž vedení převzal Jiljí Teringer.  Sbor řídili krátce také Jan Dušek, Tomáš Pálka, Blahoslav Rataj a Emil Červený. V roce 2019 sbor změnil svůj název z původního Smíšený pěvecký sbor města Buštěhradu na Buštěhradský pěvecký sbor.

Pod vedením stávající sbormistryně Evy Gallatové čítá sbor asi 30 zpěváků z Buštěhradu, Kladna i okolních obcí.  Již tradičně se sbor účastní setkání tří sborů v Jindřichově Hradci, Kamenici nad Lipou a v Buštěhradě. Každoročně je součástí repertoáru Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby.

Vedle radosti ze společného zpěvu a příprav na vystoupení pojí členy sboru i přátelství. Zkoušky jsou tak naplněny kromě hudby i spoustou legrace.